Anglický kokršpaněl, Briard a skotský teriér - chovatelská stanice Velmond

O NÁS

Briard
Byla to volba skoro náhodná. Vždy jsem chtěla psa. Psa velkého, temperamentního, na pohled elegantního a líbivého. A tak jsem takového hledala. A našla... V 18ti letech, ze své první výplaty, jsem si pořídila štěně a tomuto plemenu jsem propadla.
Prvním v naší rodině byla od roku 1989 plavá fenka DAKA MAJOLI (Gája).
V roce 1992 rozšířil naše řady černý pejsek ASCO ACRO Prožili jsme spolu řadu nezapomenutelných zážitků. A ať už řádili na zahradě, v sněhových závějích nebo ve vodě kterou, jako snad všichni briardi, milovali, vždy na nás přenášeli svou energii a radost ze života. Provázeli nás skoro na každém kroku a vždy byli oddanými společníky. Po narození našich dětí se s briardí trpělivostí vypořádali s jejich »seznamovacími nájezdy«. A když holky trochu povyrostly našli v nich oba briardi své spojence k různým hrám a lumpárnám. Bohužel nic netrvá věčně, a tak když nás předčasně opustila Gája (torze žaludku) a po nějaké době i Asco, byla naše volba celkem jasná: další štěně bude opět briard! Po delším vybírání jsme našli naší vyvolenou v chovatelské stanici Moravia Campanella pí. Firlové. MELUSINE ZOE (Meluzína) byla šéfem smečky štěňat, která se na nás při návštěvě v Šenově vrhla. Od té chvíle již patří do té naší. V prvních týdnech si získávala Meluzína pozornost obdivovatelů zejména při krmení. Na exhibici, kterou předváděla se scházelo čím dál tím víc diváků. Z davu přihlížejících se ozývaly oslavné výkřiky a potleskem byl doprovázen její asi 5ti vteřinový výkon a triumfální odchod od misky. Díky bohu jí to časem přešlo. Pozornost svých fanoušků však neztratila. Našla si totiž nové číslo. Předvádí ho v každém parku, louce nebo na jiném prostoru vhodném pro odhoz, v průměru patnáct centimetrů velkého, gumového kroužku. Chytání a aportování se jí stalo vášní. Kroužek, ležérně zavěšený v tlamičce naší slečny se stal její neodmyslitelnou součástí. (Jeden chlapec na výstavě v Bratislavě jí popsal slovy: »Hele, pes s piersingem!«). Meluzína je již naším třetím briardem. Je to temperamentní, poslušná a svou rodinu bezmezně milující slečna. Z prvního vrhu po Meluzíně s námi zůstala malá APRIL FAIRY Velmond.

April s naší dcerou úspěšně brázdily výstavní kruhy a nasbíraly spoustu krásných výsledků zakončených několika šampiony. April se stala matkou jednoho vrhu, otcem byl krásný pes Ozzy z CHS Moravia Campanella.
V roce 2015 nás Meluzína opustila a April odešla v roce 2020

Z posledního vrhu po naší Meluzíně jsme si nechali fenku JOLLY (Contra la Corriente Velmond). Byl jí dán do vínku obrovský temperament po rodičích Meluzíně a Speedym. V roce a půl se stala parťákem kamarádky Táni. Spolu složily nespočet zkoušek v pracovní kynologii, u oveček nebo v Obedience. Je to od mala takový šprt a vše jí strašně baví. Zahrála si i ve filmové pohádce „Nejlepší přítel“ a malou scénu v seriálu „Vzteklina“. Má úspěchy i na poli výstavním a je držitelkou několika šampionů. Vše je uvedena na její stránce. Jolly se stala pokračovatelem v chovu briardů pod jménem naší CHS. Nyní už je také babičkou....Kokr
Kdysi dávno, ještě před Meluzínou, jsem toužila mít anglického kokršpaněla, ale …. Žili jsme v centru Prahy a už i ti dva až tři briardi bylo celkem dost. Znovu jsem se k myšlence vlastnit kokra vrátila, když se začínal realizovat sen bydlet v domě se zahradou.

Věděla jsem, že chci hnědého bělouše, a tak jsem začala hledat chovatele a trošku pátrat v rodokmenech, co by se mi tak líbilo za linii. Netušila jsem, že na tu svou holčičku si počkám. Nakonec jsem našla psa a volba byla jasná, po něm chci holčičku. Krásný hnědý bělouš s anglickým rodokmenem žijící na Ukrajině v CHS Sunforest Soul. Měla jsem to štěstí, že jsme se s chovatelkou Galynou Chernichko osobně setkaly na WDS v Lipsku. Tam jsem měla čest osobně poznat i Jamieho (Courtmaster Musicman). Tím jsem věděla, že moje volba byla správná. Nejen krásný pes, ale také bezkonfliktní a přátelské povahy. Moje Mia (Galactic Dust Sunforest Soul) se narodila v prosinci 2017 a v únoru mi chovatelka psala, jestli stále mám zájem. Měla jsem asi týden na rozhodnutí. Ve vrhu byly jen 2 hnědé běloušky a jedna měla zůstat v CHS. A tak po dlouhých 7 měsících jsem se dočkala a Mia přicestovala k nám. Dalším přírůstkem byla modrá bělouška Lilly (Ma Dam Moonborn Sunforest Soul) ze stejné CHS.

V roce 2020 měla Mia první vrh s modrým běloušem z Anglie, žijícím v Polsku. A o dva roky později druhý vrh s trikolorním psem z Polské CHS žijícím v Česku. A z tohoto vrhu u nás zůstala trikolorní fenka Willow. Jen čas ukáže, jak to s námi bude dál

Většina výše zmíněných informací se dá dohledat na našem webu.

Webdesign pro chovatele, focení psů - Eva Černohubová

statworker.com