Anglický kokršpaněl, Briard a skotský teriér - chovatelská stanice Velmond

O NÁS

Briard - byla to volba skoro náhodná. Vždy jsem chtěla psa. Psa velkého, temperamentního, na pohled elegantního a líbivého. A tak jsem takového hledala. A našla... V 18-ti letech, ze své první výplaty, jsem si pořídila štěně a tomuto plemenu jsem propadla.

Prvním v naší rodině byla od roku 1989 plavá fenka DAKA MAJOLI (Gája)
m: Claudette z Ecolonu, o.: Jim Pepův ranč
Výstavy: vždy hodnocena známkou VÝBORNÁ.
Zkouška: ZM

V roce 1992 rozšířil naše řady černý pejsek ASCO ACRO
m.: Fanny Slezský hrádek, o.: Figchting Chance Imago
Prožili jsme spolu řadu nezapomenutelných zážitků. A ať už řádili na zahradě, v sněhových závějích nebo ve vodě kterou, jako snad všichni briardi, milovali, vždy na nás přenášeli svou energii a radost ze života. Provázeli nás skoro na každém kroku a vždy byli oddanými společníky. Po narození našich dětí se s briardí trpělivostí vypořádali s jejich »seznamovacími nájezdy«. A když holky trochu povyrostly našli v nich oba briardi své spojence k různým hrám a lumpárnám.

Bohužel nic netrvá věčně a tak když nás předčasně opustila Gája (torze žaludku) a po nějaké době i Asco, byla naše volba celkem jasná: další štěně bude opět briard!
Po delším vybírání jsme našli naší vyvolenou v chovatelské stanici Moravia Campanella pí. Firlové. MELUSINE ZOE M.C. (Meluzína) byla šéfem smečky štěňat, která se na nás při návštěvě v Šenově vrhla. Od té chvíle již patří do té naší.
V prvních týdnech si získávala Meluzína pozornost obdivovatelů zejména při krmení. Na exhibici, kterou předváděla se scházelo čím dál tím víc diváků. Z davu přihlížejících se ozývaly oslavné výkřiky a potleskem byl doprovázen její asi 5 vteřinový výkon a triumfální odchod od misky. Díky bohu jí to časem přešlo, nevím totiž, kam bychom doma uskladnili asi vagón granulí... Pozornost svých fanoušků však neztratila. Našla si totiž nové číslo. Předvádí ho v každém parku, louce nebo na jiném prostoru vhodném pro odhoz, v průměru patnáct centimetrů velkého, gumového kroužku. Chytání a aportování se jí stalo vášní.
Kroužek, ležérně zavěšený v tlamičce naší slečny se stal její neodmyslitelnou součástí. Ale kdo ví, třeba jen drží krok s módou... (Jeden chlapec na výstavě v Bratislavě jí popsal slovy: »Hele, pes s piersingem!« Tak jen doufám, že nebude chtít další kroužek - třeba někam do ucha!). Meluzína je již naším třetím briardem. Je to temperamentní, poslušná a svou rodinu bezmezně milující slečna.
Další potvůrkou, která bude dělat Meluzíně společnost je malá APRIL...

Webdesign pro chovatele, focení psů - Eva Černohubová

statworker.com